ÜYE GİRİŞİ

Başkanın Mesajı

Türkiye Cumhuriyetinin en köklü bakanlıklarından Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı kuruluş olan Gelir İdaresi Başkanlığı, bütçe gelirlerinin tamamına yakınını toplayan ve vergi ile alakalı uygulamalara yön veren bir kuruluştur.

Devlet Gelir Uzmanları da Gelir İdaresi Başkanlığının merkez teşkilatında çalışan kariyer uzmanlarıdır ve Gelir İdaresinin yapısı içinde önemli bir yeri vardır. 1996 yılından bu yana var olan Devlet Gelir Uzmanlığı mesleği günümüze kadar sürekli değişerek ve gelişerek gelmiştir. Mesleğin yaşadığı son gelişim 02.11.2011 tarih ve 28103 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname yapılan değişiklik sonrasında gerçekleşmiş ve bu Kararname ile merkez uzmanları arasındaki farklılık giderilmiştir.

15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişimi bütün ülkeyi olduğu gibi mesleğimizi de olumsuz yönde etkilemiştir. Bu süreçte bir müddet Devlet Gelir Uzman Yardımcılığı sınavı yapılmamıştır. Ancak 2018 yılında Devlet Gelir Uzman Yardımcısı alımına yönelik sınav başlatılmış olup bu gelişme mesleğimiz açısından memnuniyet vericidir. 

Mesleğimiz açısından önemli ve değerli olan bir konu da eğitimdir. Hem meslek konularına ilişkin hem de yabancı dil ve bilgisayar internet uygulamalarına ilişkin bilgi birikim üyelerimiz ve nmesleğimiz açısından önemlidir. Kurumumuz bu anlamda bize bazı imkanlar sunmakla birlikte meslek mensubu olarka bizlerin de çaba göstereceği kuşkusuzdur.

Bütün üyelerimize saygılar sunar, esenlikler dilerim.

 

Devlet Gelir Uzmanları Derneği Başkanı


İkincil Mevzuat
Dolar : 7.4315 TL | 7.4613 TL
Euro : 9.0168 TL | 9.0530 TL
Çarşı Cad. Narin Sok. No: 2/A Yenimahalle/ANKARA - Tel: (0312) 415 33 73 - E-posta: info@dguder.org